Test aspiratorów marki Nosibo

Nosibo Pro elektryczny aspirator do noska

Produkt wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, które są wolne od BPA. Ma ciekawy kształt i jest dostępny w 3 popularnych kolorach. Wśród innych aspiratorów dostępnych na rynku, to będzie produkt zdecydowanie z górnej półki jeśli chodzi o jakość. Jako nieliczny jest to wyrób medyczny z niezbędnymi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa. Aspirator jest bardzo prosty w użyciu i łatwo utrzymać go w czystości. Aby umyć części wystarczy odłączyć rurkę i końcówkę od głowicy Colibri, a następnie otworzyć i umyć ją ciepłą wodą. Odciągnięty katar gromadzi się w specjalnym pojemniku który jest przezroczysty, przez co łatwo ocenić wydzielinę z nosa. Mamy regulowaną siłę ssania/ odciągania co także jest dużym plusem. Warto pamiętać, że przed każdą aspiracją wydzieliny najpierw nawilżamy śluzówkę noska dziecka solą morską lub solą fizjologiczną, odczekujemy kilka sekund aby rozwodnić wydzielinę i dopiero przystępujemy do aspiracji zalegającej treści. Część którą wkładamy do noska dziecka jest miękka, wykonana z silikonu przez co nie podrażnia śluzówki. Siłę ssania sami sobie dobieramy, aczkolwiek jeśli chodzi o głośność i moc to jest ona zdecydowanie mniejsza niż ta którą używamy wraz z aspiratorami podłączonymi do odkurzacza. Aspirator nie jest ciężki, ma poręczny okrągły kształt z uszkami. Wymaga zasilania prądu.

Jeśli poszukujemy aspiratora bardziej podręcznego, bezprzewodowego ale jednak skutecznego na wyjazdy, gdzie nie wymagane jest zasilanie prądem to polecam model Nosibo Go. Kształtem przypomina pingwinka, w zestawie ma ochronny pokrowiec. Zasilany jest ładowarką i po naładowaniu spokojnie posłuży nam na kilkanaście godzin. Bardzo łatwy i prosty w użyciu, wszystkie części demontują się w prosty sposób i łatwo można je umyć. Intuicyjny w użyciu ma jeden guzik którym włączamy i wyłączamy po zakończonym odsysaniu. Nie mamy tutaj możliwości regulacji siły ssania. Jest dosyć cichy w użyciu. Pamiętajmy o nawilżeniu noska przed aspiracją !

Wersja podręczna -mini

Aspirator Nosibo ECO. Najprostsza wersja manualna, gdzie sami swoją siłą ssania odciągamy maluchowi zalegająca wydzielinę. Forma znana już od lat. Nosiboo Eco jest poręczny, cichy i delikatny — to idealny wybór na noc. Głowica aspiratora jest jedynym elementem wymagającym ze strony rodzica pielęgnacji po odciągnięciu kataru, jego części łatwo się rozkładają i czyszczą.

Aspirator do noska to taki gadżet który prędzej czy później niestety będzie konieczny w domu każdego rodzica. Męczący katar u niemowlaka spędza sen z powiek rodzicom ale także jest utrudnieniem w spokojnym śnie i odpoczynku dziecka. Przed wyborem aspiratora zastanów się jaka forma jest dla Ciebie najwygodniejsza, czy będzie to aspirator używany głównie w domu czy może często wyjeżdżasz i wybierzesz wersję bardziej mobilną. Dostosuj wybór do potrzeb Twoich i Twojego maluszka. Przy wyborze gadżetu, który będzie często używany stawiajmy na praktyczność oraz łatwość w utrzymaniu aspiratora w czystości.

You may also like