Program kursu

W ofercie naszej Szkoły Rodzenia kursy do wyboru:

  1. Grupowy kurs dla par
  2. Grupowy kurs dla samych mam
  3. Kurs skumulowany weekendowy
  4. Zajęcia indywidualne
  5.  Kurs dla osób mających wskazania do zakończenia ciąży przez cięcie cesarskie NOWOŚĆ 

Program Kursu- Tematy


I spotkanie
Poznajmy się + Ciąża + poród aktywny
Zapoznanie się z uczestnikami, wprowadzenie, określenie zasad panujących na spotkaniach oraz poznanie oczekiwań uczestników kursu. Ustalenie zasad ogólnych.
Podczas zajęć zapoznamy się z najważniejszymi aspektami związanymi z ciążą. Wysłuchamy bicia serduszka Twojego dziecka oraz wyjaśnimy wszelkie kwestie związane z porodem. Na tych zajęciach omówimy fazy porodu, poznamy rolę bólu porodowego,  techniki relaksacji, masażu oraz sposoby oddychania. Powiemy o wyprawce mamy i dziecka do szpitala i o roli ojca w porodzie aktywnym. Druga część zajęć to część aktywna- poświęcona jest na ćwiczenia i wizualizacje. Poznamy tutaj pozycje porodowe, omówimy metody farmakologiczne oraz niefarmakologiczne łagodzące ból podczas porodu, omówimy cięcie cesarskie oraz dostępne znieczulenia podczas porodu.

Temat II

Fizjoterapia

Zajęcia fizyczne połączone z teorią prowadzone przez fizjoterapeutę dotyczące fizjoterapii w ciąży oraz w czasie połogu. Poruszane zagadnienia z profilaktyki nietrzymania moczu, nauka ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz wiele innych istotnych dla kobiet zagadnień.

Temat III 
Noworodek

Na tych zajęciach poznamy i mówimy pielęgnację noworodka, pielęgnacje kikuta pępowinowego , zapoznamy się ze stanami przejściowymi jakie mogą mu towarzyszyć oraz z problemami pielęgnacyjnymi. Druga część zajęć to część praktyczna, praca na fantomach, podczas których nauczysz się kąpieli, pielęgnacji noworodka, oraz nabierzesz pewności podczas noszenia, przewijania, ubierania.

Temat IV 
Laktacja

Podczas tych zajęć poznamy pozycje do karmienia piersią, omówimy problemy związane z tym okresem, jak sobie z nimi radzić, omówimy fizjologię karmienia piersią, porozmawiamy o karmieniu mlekiem modyfikowanym i o prawidłowych sposobach podawania butelki. Przećwiczymy także wszystkie pozycje karmienia maluszka.

Temat V

Połóg + plan porodu

Omówimy zagadnienia z połogu, higieny podczas połogu, wyjaśnimy objawy jakie są charakterystyczne w tym czasie. Każda z Was przygotuje swój indywidualny plan porodu. II część to relaksacja z metodami hipnoporodu.