Pakujemy torbę do szpitala

Przygotowałam dla Was krótką listę rzeczy niezbędnych do porodu dla mamy, dziecka i taty w oparciu o trakt porodowy w Lubartowie. W zależności od szpitala lista ta może się nieco różnić, jednak uważam że jest ona bardzo uniwersalna i zawiera rzeczy najważniejsze.

Oddział neonatologiczny zapewnia noworodkom wszystkie niezbędne ubranka i rożki, dlatego nie ma potrzeby zabierania ubrań dla maluszka ze sobą (chyba, że chcecie wziąć swoje ciuszki). Potrzebujecie tylko jeden zestaw ubrań na wyjście, dopasowany do pory roku. Najlepiej taki zestaw przygotować wcześniej i pozostawić do przywiezienia osobie która będzie Was odbierać ze szpitala. Na oddziale jest także laktator elektryczny, z którego każdy może korzystać. Zakupujesz sobie wtedy tylko własną nasadkę i butelkę kompatybilną z danym modelem. Oczywiście jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swój własny laktator, który prędzej czy później przyda w domu każdej mamie.

Należy pamiętać, że jadąc do szpitala (zazwyczaj) pakujemy się na 3-5 dni pobytu, a więc zabieramy ze sobą tylko najważniejsze, niezbędne rzeczy. Jeżeli chodzi o kosmetyki dla mamy wystarczą nam mini produkty (np. szampon, żel pod prysznic). W przypadku gdy czegoś zapomnimy, lub czegoś nam zabraknie z pewnością najbliższa rodzina i odwiedzający na bieżąco dostarczą nam daną rzecz.

>>> Lista<<<

You may also like